Co warto dokupić do roweru?

Choć współcześnie sprzedawane rowery są niezwykle bogato wyposażone, to w dalszym ciągu znajdzie się kilka takich dodatków, które pozwolą jeszcze bardziej zwiększyć radość i przyjemność z jazdy na rowerze. Co można do takich dodatków zaliczyć?

Kwestia wygody i bezpieczeństwa

Z pewnością takimi dodatkami są błotniki rowerowe, które nie są sprzedawane w zestawie z każdym rowerem, a znacząco poprawiają komfort korzystania z roweru. Posiadając założony nawet najprostszy błotnik rowerowy (https://www.goride.pl/blotniki), uzyskuje się zabezpieczenie przed ubrudzeniem się podczas jazdy w czasie deszczu, lub tez tuż po nim. Brak błotników rowerowych powoduję, że ubranie po takiej przejażdżce będzie do prania, a może nawet do wyrzucenia.

Innym przykładem bardzo wskazanego dodatku do roweru jest uchwyt na telefon, Taki uchwyt montuje się na środku kierownicy, uzyskując tym samym możliwość nie tylko stałego monitorowania jazdy poprzez określone aplikacje na telefonie, ale także daje to możliwość prowadzenia rozmów przez słuchawki lub słuchania muzyki.

Szukając dodatków do roweru, które mogą się sprawdzić, a których nie ma fabrycznie w rowerze, nie sposób jest nie wymienić również sakwy. Montowane po bokach lub też tuż pod ramą sakwy rowerowe pozwalają na przewożenie określonej ilości rzeczy, bez konieczności posiadania plecaka na plecach. Nie tylko znaczącą zwiększa to bezpieczeństwo, lecz także pojemność i komfort. Tego typu sakwy są przydatne nie tylko w sytuacji dalszych wypraw rekreacyjnych na rowerze, lecz także do codziennego dojeżdżania do pracy.