Na co zwrócić uwagę, wybierając sakwy rowerowe?

Zakup porządnych sakw rowerowych wydaje się bardzo prostym zadaniem, ale wbrew pozorom wcale tak nie jest. Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele modeli sakw, dlatego też początkujący rowerzyści mogą mieć duży problem, aby wybrać odpowiednie modele.

Jaka pojemność sakw?

Jednym z najważniejszych parametrów sakw rowerowych jest oczywiście ich pojemność. Osoby, które chcą przewozić dużą ilość różnorodnych produktów, powinny postawić na sakwy rowerowe montowane na bagażniku, które mogą pochwalić się największą pojemnością. Niektóre modele są w stanie pomieścić nawet 80 litrów, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Sakwy tego typu są idealnym wyborem dla tych osób, które wybierając się rowerem na dłuższą wycieczkę. Jeżeli chodzi o pojemność sakw rowerowych montowanych bezpośrednio na kierownicy, to wynosi ona od 5 do 10 litrów. Pamiętać należy o tym, że obciążenie z przodu roweru nie powinno być zbyt duże.

Wodoodporne sakwy

W Polsce pogoda pozostawia wiele do życzenia, dlatego też warto postawić na sakwy wykonane z wodoodpornych materiałów. Godne polecenia są sakwy wyposażone w specjalne pokrowce, które można szybko założyć w momencie, gdy zaskoczy nas deszcz. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Szczególną uwagę należy zwrócić również na to, aby zamki były odpowiednio zabezpieczone przed deszczem. Czołowi producenci bardzo często podszywają zamki specjalną gumą, dzięki czemu przewożony bagaż jest w 100% bezpieczny. Markowe sakwy rowerowe to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na nich oszczędzać.