Rowery trekkingowe jednoślady niezwykle uniwersalne
Rowery trekkingowe to jednoślady niezwykle uniwersalne, dzięki czemu odpowiadają na potrzeby bardzo szerokiego grona cyklistów. Występują w odmianach męskich i damskich.
Rowery trekkingowe, w przeciwieństwie do rowerów przeznaczonych do sportu (kolarstwo, MTB) charakteryzują się przede wszystkim pełnym wyposażeniem, takim jak błotniki, oświetlenie czy bagażnik. Dzięki temu znakomicie sprawdzą się w roli sprzętu służącego turystyce rowerowej, świetnie nadają się również do codziennej jazdy rekreacyjnej, dojazdów do pracy czy na zakupy. Zupełnie nie nadają się za to do wyścigów czy jazdy górskiej lub ekstremalnej.
Czym charakteryzują się rowery trekkingowe
Bagażnik na ogół wytrzymuje ciężary do 25 kg. Można na nim zamontować specjalne sakwy, w którym zmieści się bagaż niezbędny na wielodniowe wyprawy, a także przytroczyć niewielki namiot i karimatę. Istnieje również możliwość zamontowania dodatkowego bagażnika z przodu oraz dodatkowych uchwytów na bidony.
Rowery trekkingowe najczęściej występują na większych rozmiarach kół (28”), z wąskimi oponami, służącymi do jazdy po twardych nawierzchniach, takich jak asfalt czy szuter. W celu poprawienia komfortu podróżowania na dłuższych trasach, konfiguruje się je z przednim amortyzatorem, nierzadko też z amortyzowanym, żelowym siodełkiem.
Ile kosztują rowery trekkingowe?
Ceny tego typu jednośladów są bardzo różnorodne i kształtują się w zależności od wykorzystanych materiałów, klasy osprzętu i marki. Najprostsze modele z wyposażeniem z niższej półki można kupić już za niewiele ponad 1 000 zł. Za warte zainteresowania modele z przyzwoitym osprzętem o sprawdzonej niezawodności trzeba wydać od około 2 500 zł.
