Z czego składa się rower trekkingowy? Cechy jednośladu
Rower trekkingowy to nazwa dla specjalnego rodzaju roweru, który jest używany do jazdy na długich dystansach. Ten typ roweru nadaje się do jazdy po wszystkich rodzajach terenu.
Jaki rower trekkingowy można znaleźć na rynku?
W zależności od tego, jak chcesz go używać, możesz wybierać spośród różnych ram i różnych systemów zawieszenia. W ten sposób rower można dostosować do trasy i do osobistych preferencji. Najważniejsze przy dokonywaniu takiego wyboru jest to, abyś był w pełni zadowolony z roweru i czerpał przyjemność z jazdy. Rowery trekkingowe różnią się od innych rowerów przede wszystkim następującymi cechami:
1) Ciężka rama: powinna utrzymać nie tylko rowerzystę, ale również dużą część jego bagażu. Ponadto rama musi dobrze amortyzować wstrząsy, abyś mógł cieszyć się wycieczką nawet w trudnym terenie bez zmęczenia i bólu. Rama musi być również wygodna, aby umożliwić zrelaksowaną, lecz wyprostowaną postawę podczas długich dystansów, które w przeciwnym razie byłyby męczące.
2) Widelec z amortyzacją: podczas jazdy po nierównym terenie rower trekkingowy z amortyzacją pochłania wstrząsy i zapobiega przedostawaniu się wstrząsów do rąk i ramion rowerzysty poprzez kierownicę.
3) Ergonomiczna kierownica: często jest ona wygięta w dół, dzięki czemu można przyjąć wygodniejszą postawę podczas jazdy, zwłaszcza podczas miejskiej podróży.
Rowery trekkingowe pozwalają przede wszystkim na komfort
Rowery trekkingowe pozwalają cieszyć się przyrodą w oryginalny sposób. Konstrukcja tych rowerów jest prosta i łatwa, więc nie są wymagające w przeciwieństwie np. do rowerów szosowych. Zwykle wyposażone są w uniwersalne koła 28 lub 29 cali, które z łatwością pokonują każdą przeszkodę, nawet w terenie. Z rowerów trekkingowych korzystają ci, którzy preferują jazdę na odległość po szerokiej drodze, nie martwiąc się o poziom komfortu.