Czy warto kupić rower elektryczny?

Nie ma co ukrywać, że niewiele osób słyszało o rowerach elektrycznych, pomimo tego, że istnieją na rynku od kilkunastu lat. Tradycyjne jednoślady wciąż cieszą się o wiele większą popularnością. Jednak rower elektryczny to doskonały sposób na codzienne pokonywanie męczących korków w miastach bez wylewania siódmych potów.

rowery elektryczneCzym są rowery elektryczne?

Wiele osób błędnie jest przekonanych, że do korzystania z roweru elektrycznego nie trzeba się wysilać.Okazuje się jednak, że silnik zamontowany w tych urządzeniach ma za zadanie jedynie wspomagać pracę ludzkich mięśni, a nie całkowicie ją zastępować. Podsumowując, człowiek wciąż musi pedałować, aby pokonać zaplanowany dystans.

Czy warto kupić rower elektryczny?

Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Rowery elektryczne świetnie nadają się do pokonywania męczących i wymagających tras – włączony silnik doskonale wspomaga na przykład przy stromych podjazdach.
Minusem rowerów elektrycznych jest ich większa waga – z reguły są one cięższe o około kilka kilogramów w odniesieniu do tradycyjnych rowerów. To może być przeszkodą w przypadku osób mieszkających w blokach, zmuszonych codziennie wnosić rower kilka pięter w górę.
Za minus rowerów elektrycznych można też wziąć ograniczoną żywotność ich akumulatora. Zazwyczaj wytrzymuje on zaledwie kilkaset cykli ładowania, przy czym i tak po każdym z nich może stać się nieco mniej wydajny.